Loading...
چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 05:04

09120743885

09354870297

سبد خرید : 0 محصول
سبد خالی است

اسطوخودوس و خواص درمانی آن

اسطوخودوس و خواص درمانی آن

اسطوخودوس:
نام لاتین: lavandula angustifolia
نام انگلیسی: Lavender
نام آلمانی: lavander
نام ترکی: lavanta
خصوصیات: پیشگیری و درمان: چرب شدن کبد و نارسایی کبد، دردهای ناحیه پرینال(فاصله بین مقعد و واژن) بعد از زایمان، ریزش بینی با علت و منشا ناشناخته

اسطوخودوس:
نام لاتین: lavandula angustifolia
نام انگلیسی: Lavender
نام آلمانی: lavander
نام ترکی: lavanta
خصوصیات: پیشگیری و درمان: چرب شدن کبد و نارسایی کبد، دردهای ناحیه پرینال(فاصله بین مقعد و واژن) بعد از زایمان، ریزش بینی با علت و منشا ناشناخته، آلرژی ناشی از گرد و غبار، دردهای آرتریت روماتوئید(روماتیسم مفصلی)، لکه ها و آکنه های پوستی

قبل از استفاده از جوشانده ها به موارد زیر دقت نمایید:
1. مبتلایان به سیروز کبدی ناشی از هپاتیت B و C ، علاوه بر جوشانده اسطوخودوس، جوشانده کرفس را نیز توصیه میکنم. اگر مبتلا به سیروز نیستید، برای مبتلایان به هپاتیت B و C مصرف جوشانده اسطوخودوس کافی است. به صورت همزمان با جوشانده اسطوخودوس جوشانده های کرفس و انجیر را مصرف نکنید. بعد از تمام شدن جوشانده اسطوخودوس می توانید تنها یکی از این دو جوشانده را مصرف کنید. در برخی از مبتلایان به هپاتیت احتمال افزایش بیلی روبین خون وجود دارد در این صورت جوشانده کرفس می تواند موحب کنترل و پایین آوردن سطح بیلی روبین شود. برای مطالعه جوشانده کرفس بخش مربوط به آن را بخوانید. در هنگام مصرف جوشانده کرفس، از خوردن کنگر فرنگی و جوشانده آن خودداری کنید و همزمان با آن جوشانده اسطوخودوس نیز مصرف نکنید. بعد از تمام شدن جوشانده کرفس، میتوانید جوشانده های دیگر را مصرف کنید.
2. به مبتلایان به هپاتیت B و Cتوصیه می شود هفته ای یک یا دوبار یک پرس کنگر فرنگی (غذای مخصوص در ترکیه که با کنگر تهیه میشود) میل نمایند و اینکار را به صورت عادت در بیاروند. اگر شکایات ناشی از هپاتیت B و Cدارید و اگر آنزیم های کبدی افزایش داشته اند در این صورت پس از تمام شدن جوشانده اسطوخودوس هفته ای یکی دو بار یک پرس کنگر فرنگی(بدون روغن) مصرف کنید. دوباره تکرار میکنم کنگر و اسطوخودوس را با هم مصرف نکنید. اگر آنزیم های کبدی افزایش خیلی زیاد دارند ابتدا جوشانده اسطوخودوس را استفاد کنید. بعد از اتمام آن کنگر فرنگی را شروع نمایید. و همچنین در مقدار کمی آب بدون اضافه کردن روغن و نمک، یک عدد کنگر فرنگی تکه تکه شده را به مدت 5 دقیقه آبپز کنید و همچنین آب آن را نیز بنوشید. به دلیل اینکه کنگر فرنگی بدون روغن و نمک پخته شده است ممکن است طعم آن ناخوشایند شما باشد ولی در نظر داشته باشید که این امر را برای بدست آوردن سلامتی خود انجام میدهید.
3. برای افراد هپاتیتی که شکایات رماتیسسمی دارند ممکن است لازم باشد که جوشانده اسطوخودوس را یک یا دوبار (به مدت روز) اضافه تر مصرف نمایند.
4. لازم به یادآوری مجدد است که اگر مبتلا به کبد چرب هستید از مصرف انگور سفید تازه خودداری کنید.
5. در هنگام خرید اسطوخودوس دقت کنید که هم گل و هم برگهای گیاه را خریداری کنید. همچنین با این تفکر که روغن اسطوخودوس ممکن است تاثیر بیشتری داشته باشد، آن را خریداری نکرده و مطلقا استفاده نکنید.

نظرات

    ارسال نظر

    جدیدترین محصولات

    به کانال تلگرام طب سبز بپیوندید

    جدیدترین مقالات