Loading...
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 14:47

09120743885

09354870297

سبد خرید : 0 محصول
سبد خالی است

پسر می خواهید یا دختر؟

پسر می خواهید یا دختر؟

تحقیقات انجام شده در رابطه با اینکه چرا تعداد نوزادان پسر در غرب در حال کاهش است، نشان می دهد که این نتیجه حاصل از مصرف مواد غذایی کم چرب و تخوردن صبحانه توسط زنان است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که رژیم غذایی قبل از بارداری بر جنسیت نوزاد تاثیر می گذارد

تحقیقات انجام شده در رابطه با اینکه چرا تعداد نوزادان پسر در غرب در حال کاهش است، نشان می دهد که این نتیجه حاصل از مصرف مواد غذایی کم چرب و تخوردن صبحانه توسط زنان است.

 

این تحقیقات حاکی از آن است که مصرف کالری بیشتر در طول زمان تخمک گذاری می تواند شانس داشتن پسر را  از 10 پسر به  11 پسر در هر 20 تولد تغییر دهد. مطالعات صورت گرفته بر روی تعدادی از زنان نشان داد که زنان کالری بیشتری را مصرف کردند و  احتمال پسردار شدن آنها افزایش یافت همچنین علاوه بر مصرف کالری بیشتر، زنانی که فرزندشان پسر بود مقادیر بالاتری از مواد مغذی مانند پتاسیم، کلسیم و ویتامین C، E و B12 مصرف کرده بودند.

به عبارت دیگر، زنانی که می خواهند پسردار شوند، باید یک کاسه بزرگ غلات برای صبحانه، موزو  آب بیشتری را مصرف کنند و کل کالری روزانه خود را به 400 کالری افزایش دهند.

 

اگرچه DNA اسپرم جنسیت را تعیین می کند، به نظر می رسد رژیم غذایی می تواند در پسردار شدن موثر باشد.

 برای نشان دادن اینکه مادران در دوره بارداری چه چیزی را می خورند، تیمی شامل بر 721 مادر باردار در انگلستان که برای اولین بار باردار شدند متمرکز شد که جنس فرزند خود را نمی دانستند و از آنها خواسته شد تا قبل و در مراحل اولیه بارداری تغذیه خود را ثبت کنند.

 

آنها پرسشنامه های مفصل را که در مورد مصارف معمول آنها بیش از 150 مورد بود را ، تکمیل کردند و جزئیات مربوط به نوع و میزان غلات صبحانه، مارگارین ها و شیر که مورد استفاده میدادند را بیان کردند. در دوران بارداری نیز همین رژیم غذایی را نگه داشتند.

 

آنها براساس میزان کالری مصرف شده در روز به سه گروه تقسیم شدند،

دکتر فیاونا ماتوئس، نویسنده اصلی این مطالعه می گوید: "اثر خطی بود، یعنی زنانی که کالری بیشتری مصرف کردند ، احتمال پسردار شدنشان بیشتر شد ، بنابراین ممکن است این اثر حتی اگر خانم ها مقدار بیشتری کالری مصرف کنند ، بیشتر خواهد شد.".

 

مادرانی که صاحب فرزند پسر شدند با مادرانی که صاحب فرزند دختر شده بودند تفاوت میانگین کالری مصرفی روزانه اشان 130 کالری بود.

 

دکتر ماتوئس می گوید این امر می تواند توضیح دهد چرا در 40 سال اخیر یک کاهش کوچک اما پایدار وجود دارد.

 

 یافته ها نشان می دهد زنان با توجه به رژیم غذایی خود، می توانند جنسیت فرزندان خود کنترل کنند.

 

  تحقیقات نشان می دهد که سطح بالای گلوکز رشد و ایجاد جنین پسر در مقابل دختر را افزایش میدهد. بنابراین صبجانه نقش اساسی در رژیم پسردار شدن بازی میکند

 

جنسیت یک کودک در هنگام باروری تعیین می شود، زمانی که یک تخمک با اسپرم حاوی کروموزوم X مواجه می شودکه جنین  دختر خواهد شد. این اسپرم  همچنین میتواند حاوی یک کروموزومY باشد، که در این صورت جنین خواهد پسر خواهد شد .

نظرات

  ارسال نظر

  جدیدترین مقالات

  • 10 دلیل ناباروری زنان و مردان

   10 دلیل ناباروری زنان و مردان

   اگر دارید برای بارداری اقدام می‌کنید و تاکنون موفق نشده‌اید احتمالا دارید به این فکر می‌کنید که چه کاری را اشتباه انجام می‌دهید. مخصوصا با این همه توصیه‌ مختلف که این روزها برای بارداری به زنان می‌شود. این مرحله از بارداری و فکر کردن به اینکه در درون بدن

  • تشخیص بارداری از روی نبض

   تشخیص بارداری از روی نبض

   تشخیص بارداری از روی نبض هم ممکن است؟ جواب متخصصان طب چینی به این سوال مثبت است؛ آن‌ها معتقدند تشخیص بارداری از روی نبض آنقدر دقیق و درست است که حتی قبل از نتیجه تست بارداری هم می‌توان حاملگی را از روی آن تشخیص داد. اگر شما هم برای دانستن نتیجه بارداری‌تا

  به کانال تلگرام طب سبز بپیوندید